Top Ad unit 728 × 90

 

Dobre wieści o stanie Roberta od Erica Boullier

Eric Boullier (szef i dyrektor zarządzający teamu LRGP) poleciał do Włoch zobaczyć się z Robertem Kubicą natychmiast po zakończeniu Grand Prix Turcji. Boullier wrócił do fabryki w Enstone w bardzo optymistycznym nastroju i przekazał pracownikom dobre wieści.

Robert zrobił dalsze postępy w rehabilitacji. Lekarze są mile zaskoczeni tempem poprawy jego zdrowia - powiedział. Wszystko jest teraz kwestią czasu. Cierpliwość nie jest mocną stroną Roberta, ale on zdaje sobie sprawę, że rehabilitacja może dość długo trwać.

Rozmawiałem z nim o udoskonaleniach bolidu i naszym zespole. Robert był bardzo zainteresowany szczegółami technicznymi dotyczącymi R31, opon i naszej strategii. Przez cały czas Robert trzyma rękę na pulsie – kontaktuje się z naszymi inżynierami, którzy informują go o wszystkich ważnych decyzjach podjętych przez zespół. Choć nie ma go fizycznie przy nas, jest bardzo ważnym członkiem rodziny Lotus Renault GP.

Trzy miesiące po wypadku Roberta Kubicy, lekarze uznali, że zakończył się pierwszy etap jego rekonwalescencji. Dzięki sile jego organizmu oraz wspaniałej opiece lekarskiej, Robert pomyślnie przetrwał ten trudny okres i nie wystąpiły u niego komplikacje.

Powrót do zdrowia oznacza, że Robert rozpoczyna drugi etap swojej rekonwalescencji, który stoi pod znakiem intensywnej rehabilitacji. Jej zadaniem jest przywrócenie pełnej sprawności uszkodzonych części ciała. Lekarze zaplanowali dwa kolejne drobne zabiegi, aby usunąć zrosty tkanek, które ograniczają ruchomość w stawie łokciowym. Oba z nich są uznawane za rutynowe.

Dzisiaj został przeprowadzony pierwszy zabieg. Operacja przebiegła zgodnie z planem.

Eric zdementował też plotkę o rozstaniu zespołu Lotus Renault z Robertem Kubicą którą miał zapoczątkować jeden z brazylijskich komentatorów, który dość rzadko pojawia się na torach F1.

To bzdura. Nie wiem skąd biorą się te plotki. Nie zerwaliśmy z nim kontraktu. Chcemy, żeby Robert do nas wrócił - zaprzeczył doniesieniom szef zespołu Lotus Renault Eric Boullier.

Jako potwierdzenie swoich słów, Boullier zdradził, że na Kubicę czeka już bolid z 2009 roku, w którym będzie mógł się sprawdzić, gdy tylko będzie gotowy do jazdy. Szef Lotus Renault nie widzi przeszkód, aby zmodyfikować bolid specjalnie na potrzeby polskiego kierowcy, pod warunkiem, że Kubica będzie równie szybki, jak przed wypadkiem. Zespół przygotuje bolid tak, aby polskiemu kierowcy jeździło się możliwie najbardziej komfortowo.

źródło

1 komentarz:

  1. Ci co nie wierzą w powrót Roberta na tor przekonają się jak małej są wiary.
    Robert jest "WIELKI".
    Trzymam za Ciebie kciuki Robert.

    OdpowiedzUsuń

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.