Infiniti jednak tylko sponsorem - Aktualności ze świata F1 1.03.2011


Wczorajsze doniesienia na temat rebrandingu silników Renault w zespole Red Bull okazały się nieprawdziwe. W oświadczeniu wydanym przez mistrzów świata okazało się, że Infiniti został tylko sponsorem i loga oraz nazwa tej marki pojawią się na bolidzie RB7 w sezonie 2011.

Red Bull będzie z jednostek Renault pomimo ciągłego narzekania na ich moc korzystać jeszcze w sezonie 2012. Dzięki reklamom Infiniti Red Bull płaci mniej za kontrakt dotyczący jednostek napędowych.

Już za tydzień ostatnie testy w Barcelonie tam zobaczycie bolidy Red Bulla już z nalepkami Infiniti. Tymczasem Sauber oraz Force India nie zgodziły na zmianę dni testowych na 9-12 marca i będą testować we wcześniejszym terminie 8-11

"Będziemy testować od 8 do 11 marca w Barcelonie” – stwierdził dziś rano rzecznik prasowy Saubera. Odpowiednik tej osoby w Force India również wyznał, że jego stajnia postanowiła pozostać przy oryginalnym planie. „Każdy zespół może jednego dnia testować w innym terminie niż reszta. W związku z szybkim przekierowaniem naszych bagaży towarowych na lot do Australii tuż po (ostatnich) testach zdecydowaliśmy, iż ta data będzie dla nas korzystniejsza”.

Prześlij komentarz

0 Komentarze