Robert Kubica miał wypadek i ma kilka złamań - zdjęcia

Robert Kubica miał poważny wypadek podczas rajdu Ronde di Andora. Polak jechał Skodą Fabią S2000 i uderzył w bandę. Złamania wykryto w prawym ramieniu, dłoni oraz nodze. Oznacza to, że kierowca Renault opuści przynajmniej resztę przedsezonowych testów oraz kilka Grand Prix pierwszej połowy sezonu.

Robert z miejsca wypadku został odwieziony śmigłowcem do szpitala. Polak wypadł z trasy już jazdy z jednego na drugi odcinek specjalny. Uderzył w barierę i służby ratunkowe musiały rozcinań karoserię, żeby go wyciągnąć.

Świadkowie twierdzą, że Robert nie stracił świadomości. Wypadek miał miejsce około godziny 8:30. Wiadomo już, że Jakub Gerber wyszedł z wypadku bez szwanku. "Jestem ok" - opublikował na swoim facebooku pilot Roberta Kubica.

Robert był operowany w szpitalu jego dłoń, częściowo zmiażdżona, została unaczyniona, a złamania, między innymi nogi zostały nastawione. Takie informacje otrzymaliśmy po siedmiu godzinnej operacji. Na noc Polak został postawiony w stan śpiączki więcej będziemy wiedzieć rano.

Przebieg wydarzeń:

11:48 Wciąż niewyjaśnione pozostają okoliczności wypadku. Agencje AFP podaje, że wypadek Kubicy miał miejsce przed startem rajdu. Oznaczałoby to, że kraksa została spowodowana w drodze na start wyścigu. Francuska agencja potwierdza również, że Kubica mógł doznać wielu złamań nogi i ręki.

11:55 Polska Agencja Prasowa utrzymuje jednak wersję, że do wypadku doszło na pierwszym odcinku specjalnym rajdu. Po wypadku Polaka drugi OS został odwołany, a dwa kończące rajd skrócone o 4 km. Kierowcy mieli początkowo cztery razy przejechać odcinek Val Merula o długości 13,35 km.

12:00 Renault oficjalnie potwierdza, że Kubica był przytomny po wypadku, brak jednak informacji o stanie jego zdrowi lub kontuzjach.

Filmik z przejazdu próbnego przed rajdem. Można na nim zobaczyć Roberta Kubicę w Skodzie Fabii.12:10 Bruno Senna jest pierwszym rezerwowym kierowcą Lotus Renault GP który w razie czego zastąpi podczas testów i Grand Prix Roberta Kubicę.

12:22 Robert cały czas przechodzi badania medyczne. Polak uderzył lewą stroną Skody w bandę, dlatego też podejrzewane są urazy lewej części ciała.

12:34 Agencja ANSA twierdzi, że uszkodzenia lewej dłoni są poważne. Polak może ją nawet stracić.

12:35 Wiele różnych agencji informacyjnych oraz portali w internecie podaje różne informacje o kontuzji Roberta. W dalszym ciągu bez oficjalnego potwierdzenia.

12:45 Oficjalna informacja prasowa z szpitalu w którym znajduje się Robert Kubica zostanie opublikowana o 14:00

13:00 Zdjęcia z chwili w której Robert Zabierany był helikopterem z miejsca wypadku poniżej


13:10 Z doniesień ze szpitala w miejscowości Testico wynika, że dłoń kierowcy Formuły1 jest zmiażdżona. Poza tym doznał on kilku złamań nogi.

13:50 Za 10 minut zostanie opublikowany biuletyn medyczny z szpitala w którym przebywa Roberta. Rzecznik szpitala zdementował informacje o rzekomej amputacji lewej ręki Polaka.

14:00 Najnowszych informacji udzielili lekarze ze szpitala w Tescico. Doktor Carrozzino przekazał agencji AP, że Kubica został poddany serii badań w celu oceny ewentualnych uszkodzeń narządów wewnętrznych i mózgu. Zapytany o ewentualną amputację ręki, lekarz stwierdził, że sztab medyczny nie podjął jeszcze żadnej decyzji w tej kwestii. - Takich decyzji nie podejmuje się w ciągu sekundy. Nie potwierdzam, ani też nie zaprzeczam, że będziemy zmuszeni do tego kroku - stwierdził Carrozzino.

14:05 Ogłoszenie biuletynu medycznego przełożone na 16:00. W Polsacie podano informację o amputacji całego ramienia. Nie wierzcie w te plotki.

14:10 Agencja ANSA poinformowała o tym, że Robert przejdzie operację dłoni na dodatek nie lewej jak się wszystkim wydawało a prawej. Operacja ma też na celu zatamowanie wewnętrznego krwotoku i nastawienia złamań.

14:25 Leszek Kuzaj, który jest w ciągłym kontakcie z Jakubem Gerberem, powiedział serwisowi TVN 24, że informacje o amputacji ręki są jednak nieuzasadnione. Polski rajdowiec zaznaczył, że Kubica odniósł bardzo liczne obrażenia. Z informacji Kuzaja wynika, że Polak złamał nogę w kilku miejscach.

15:00 Zespół Lotus Renault potwierdza, że Robert Kubica ma kilka złamań prawego ramienia, dłoni oraz nogi.

15:22 Za godzinę i dziesięć minut Daniel dalejlli przed szpitalem w którym przebywa Robert będzie odpowiadał na pytania prasy.

21:43 Według nieoficjalnych doniesień lekarzom udało się uratować sprawność ręki Kubicy

21:51 Po siedmiu godzinach zakończyła się operacja Roberta Kubicy. Kierujący zabiegiem ortopeda jest umiarkowanie zadowolony - podała włoska agencja prasowa ANSA. Na razie lekarze wstrzymują się od kategorycznych ocen, ale według wstępnych informacji udało się uratować prawą dłoń kierowcy

22:10 Oficjalne oświadczenie szpitala o stanie zdrowia Roberta Kubicy zostanie wydane dopiero jutro o godzinie 9:30. Z wstępnych doniesień wynika, że rehabilitacja może potrwać od pół do roku czasu.

22:30 Dłoń, częściowo zmiażdżona, została unaczyniona, a złamania, między innymi nogi zostały nastawione - takie informacje napłynęły ze szpitala w Pietra Ligure, gdzie po siedmiu godzinach zakończyła się operacja kierowcy Formuły 1 Roberta Kubicy.

Zdjęcie samochodu Kubicy po wypadku. Auto na nich nie wygląda aż tak, źle. Dopiero na filmiku poniżej widać, że bariera w którą uderzył Robert mogła się wbić do środka z przodu Skody.

6.02.2019 Osiem lat później Robert Kubica przygotowuje się do pierwszego sezonu w Formule 1 od czasu wypadku.

Prześlij komentarz

0 Komentarze