Aktualności ze świata F1 - 28.02.2011

Red Bull zmienia dostawcę silników? Nie to tylko jednostki napędowe w RB7 zmienią nazwę na Infiniti. Tak jak kiedyś w Williamsie były silniki "Mecachrome". Infinity to producent luksowowych samochodów należący do Nissana, a ten z kolei jest wspólnikiem Renault.

Jaki ma w tym cel Renault? Otóż jest to oczywiście promocja swojej marki i skoro i tak już mamy w F1 Lotus Renault i Team Lotus Renault to po co trzeci zespół z takimi samymi silnikami. (Chociaż w rzeczywistości będą one dokładnie takie same). Dziwi mnie jednak trochę wybór. Mogli przecież zareklamować się na innym zespole a nie na tym mistrzowskim.

W każdym razie co ma z tego Red Bull? Otóż podobno 7 milionów funtów mniej kosztował ich kontrakt na jednostki napędowe na sezon 2011. To już znaczące odchudzenie budżetu.

Jean Todt wraz z przedstawicielem Komisji Medycznej FIA, odwiedzili dzisiaj Roberta Kubicę w szpitalu w Pietra Ligure. Prezes FIA spotkał się z Robertem, a następnie rozmawiał z personelem medycznym szpitala Santa Corona. Todt nie udzielał wywiadów. - To była bardziej prywatna wizyta, niż odwiedziny szefa federacji - powiedział Daniel Morelli dziennikowi Il Vostro Giornale.

Tymczasem czytelnicy austriackiego portalu Motorline.cc w tradycyjnej ankiecie wyłonili najlepszego kierowcę F1 sezonu 2010. Został nim Robert Kubica, który uzyskał średnią ocenę 1,236.  Była to najlepszą ocena spośród 27 zawodników walczących o tytuł w 2010 roku. Poprzedni plebiscyt wygrał kierowca Red Bull Racing - Sebastian Vettel,

James Allen natomiast przeprowadził ciekawy wywiad z Markiem Webberem. Panowie rozmawiali o testach, nadchodzącym sezonie i jego walce z Sebastianem Vettelem.

Prześlij komentarz

0 Komentarze