Top Ad unit 728 × 90

 

Odliczanie do sezonu 2010 - 20 dni

Jeszcze dokładnie 20 dni do startu pierwszego wyścigu sezonu 2010. Czyli mniej niż przerwy pomiędzy wyścigami Chin a Hiszpanii oraz Węgier i Niemiec później w sezonie.


Nie potwierdzono żadnego kierowcy w ciągu ostatnich 10 dni, na dodatek miejsca Bruno Senny oraz Jose Maria Lopeza wydają się być niepewne. Obecność Campos Meta (prawdopodobnie jednak pod inną nazwą) w Bahrajnie jest bardziej prawdopodobna po przejęciu zespołu przez Jose Ramon Carabante. Szefem zespołu mianowano Colin Kolles. as team principal. Miejsce Bruno Senny nie jest pewne zespół szuka kierowców którzy sami zapłacą za swoją jazdę.

USF1 dało do zrozumienia że nie dadzą rady zaprezentować bolid na GP Bahrajnu. Ken Anderson  przyznał że prowadzi rozmowy z FIA na temat możliwego ominięcia 4 pierwszych wyścigów. Trudno jednak przewidzieć jaki będzie tego finał.

Stefan GP w międzyczasie przygotowuję się do zastąpienia jednego z nowych zespołów, a przynajmniej taką ma nadzieje. Udało im się już uruchomić silnik ex-Toyoty i prawdopodobnie za jednego z kierowców mają Kazuki Nakajime. Później w tym miesiącu ma się odbyć test w Algarve, jeżeli dostaną jakieś opony do założenia. Możliwe że wykupią miejsce od USF1...

Dwa inne nowe zespoły już zaprezentowały bolidy i testują, Lotus zdołał już przejechać wiele okrążeń.Virgin Racing też pojawił się na torze już dobrych kilka razy jednak ciągle nękają ich różne problemy natury technicznej które jednak możliwe że do Barcelony zostaną rozwiązane.

Pogoda nie była za ciekawa przez ten tydzień w Jerez, jednak mimo zapowiedzi kolejnych deszczów dwa ostatnie dni przebiegały na suchym torze. Pomimo tego że trudno z czasów coś odczytywać to Ferrari wydaje się mieć dobry pakiet. Robert Kubica uzyskał natomiast bardzo dobry czas ostatniego dnia czyli Renault możliwe że nie jest bardzo z tyłu tylko wolą trenować przejazdy z cięższym bolidem na dłuższych dystansach niż inni.

Brak komentarzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.