Top Ad unit 728 × 90

Vettel wygrywa kolejny wyścig w Abu Zabi

Sebastian Vettel nie robi sobie kompletnie nic z zapewnionego już tytułu mistrza świata. Zapewnił sobie tytuł tydzień temu, a dziś prowadził od pierwszego do ostatniego okrążenia. To 37 wygrana w karierze Niemca i 11 zwycięstwo w tym sezonie.

Drugi raz z rzędu Vettel świętował wygraną w ten sam sposób, kręcąc bączki na torze Yas Marina. Zapewne wkrótce dowiemy się jak Niemiec zostanie ukarany. Nawet jak zostanie mu doliczone 30 sekund do końcowego czasu to wygraną ma zapewnioną.

Na drugim stopniu podium stanął Mark Webber przed Nico Rosbergiem. Tuż za podium uplasował się Romain Grosjean.

Fernando Alonso dojechał piąty po dosyć dobrym wyścigu. Hiszpan startował z 11 pozycji i to była najwyższa pozycja jaką mógł dziś wywalczyć.

Kimi Raikkonen nie może też zaliczyć tego weekendu do udanych. Nie tylko startował do wyścigu z ostatniej pozycji, ale też odpadł już z niego po pierwszym zakręcie.