Top Ad unit 728 × 90

 

Jutro pożegnanie w Polsacie? Gdzie Formuła 1 będzie transmitowana w 2014?

Nie ma już w zasadzie szans na to, żeby Formuła 1 została w Polsacie w przyszłym roku. Podobno oferta, jaką dostała ta stacja na koncesję na kolejne lata jest podobna do tej, którą podpisali za czasów Kubicy, a zyski z reklam nieporównywalnie niższe. Jest jeszcze zainteresowanie kilka innych stacji. Być może FoxSport, który wchodzi w styczniu do Polski. Kolejna opcja to Canal+, ale to tylko domysły.

900 tyś widzów oglądających średnio wyścigi w tym roku to zdecydowanie zbyt niska liczba. Strata Roberta może być dla fanów F1 bardziej dotkliwa niż mogliśmy przypuszczać.

Przyczyna jest prosta. Spadła oglądalność i na ten moment Formuła 1 w TV jest po prostu nieopłacalna. Decyzja oczywiście zależy od właściciela, ale w tym momencie moje źródło podaje, że szanse na podpisanie nowego kontraktu są znikome.

Ostatnie przecieki sugerują, że 1 stycznia w Polsce zostanie uruchomiony nowy kanał sportowy Fox Sports. Taki kanał sportowy dostępny jest w wielu krajach. Właścicielem jest Fox International Channels. Mają oni prawa do pokazywania Bundesligi w Polsce w latach 2015/2016. Potrzebują oni kolejnych pozycji, które są w stanie zapewnić im stałych widzów. Formuła 1 może do nich należeć.

Niestety oznaczałoby to, że ta płatna stacja będzie dostępna tylko dla części widzów. To prawdopodobny koniec darmowej Formuły 1 dostępnej w Polsce. Za rok znika nawet RTL z Hot Birda.

Co pozostanie reszcie? Posiłkować będziemy się transmisjami online, co oczywiście nie jest legalnym rozwiązaniem. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że powyższa sytuacja nie będzie miała miejsca, ale pieniądze w tym momencie mają decydujące zdanie.

Sezon 2014 zapowiada się niesamowicie ciekawie. Wszyscy na niego czekamy. Mam nadzieję, że będę mógł spokojnie zasiąść przed telewizorem i bez żadnego kombinowania obejrzeć każdy wyścig, tak jak robiłem to przez ostatnie 20 lat.


Wszelkie prawa zastrzeżone Formuła 1 Fan Klub © 2010 - 2015 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Technologia Blogger.